تولید اتیلن گلیکول دی استئارات

تاریخ انتشار : 2021/08/26

اتیلن گلیکول دی استئارات پس از گرم شدن در کامپوزیت سورفکتانت حل شده یا امولسیون می شود و در طی فرآیند خنک سازی، کریستال های عدسی ظاهر می شوند و در نتیجه جلای مروارید تولید می کنند. این می تواند در محصولات شوینده مایع استفاده شود تا یک اثر مرواریدی مشخص ایجاد کند و ویسکوزیته محصول را افزایش دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ماده پرکاربرد در این مقاله همراه ما باشید.

اتیلن گلیکول دی استئارات

اتیلن گلیکول دی استئارات ترکیبی است که بر پایه اسید استئاریک، یک اسید چرب طبیعی وجود دارد. نسبت نزدیک به گلیکول استئارات و گلیکول استئارات SE، گلیکول دی استئارات یک ماده مومی سفید مایل به کرم رنگ است که برای حالت دهی به پوست، افزایش ضخامت برخی از محصولات آرایشی (مانند کرم ها و لوسیون ها) و کاهش ظاهر شفاف مورد استفاده قرار می گیرد. به طور خاص دی استئارات گلیکول اغلب به عنوان ماده “صدفی سازی” در شستشوی بدن و محصولات مراقبت از مو استفاده می شود.

کاربرد های اتیلن گلیکول دی استئارات

گلیكول استئارات توانایی صاف كردن و نرم كردن بافت پوست را هنگام استفاده موضعی دارد. بافت چرب و ضخیم آن باعث می شود تا فضای کمی که بین فیبرهای پروتئین وجود دارد، را پر کند. این امر باعث می شود که گلیکول استئارات به عنوان نرم کننده شناخته شود. گلیکول استئارات به ویژه برای رفع خشکی پوست مفید است و در انواع مختلف مرطوب کننده ها ، لوسیون های بدن ، شامپوها و نرم کننده ها یافت می شود.

این ترکیب دارای خواص سورفاکتانتی ملایم است زیرا مولکول آن یک انتهای آب دوست و یک انتهای روغن دوست (لیپوفیلیک) دارد. این امر EGMS را قادر می سازد تا ذرات روغن را در محلول آب نگه داشته و از جداسازی ترکیبات محصول جلوگیری کند. این مسئله به افزایش ماندگاری محصول نیز کمک خواهد کرد.

ویژگی های اتیلن گلیکول دی استئارات

در مقادیر کم گلایکول استئارات توانایی شفاف سازی مایعات را دارد و با خاصیت انعکاس نور محلول را براق یا مرواریدی می کند و به آن ظاهری لوکس می بخشد. با استفاده از ۵-۴٪ از این ترکیب شیمیایی در یک شامپو یک محصول سفید و مرواریدی ایجاد می شود.

مشخصات شیمیایی و فیزیکی

ردیف ویژگیها حدود قابل قبول
۱ شکل ظاهری جامد پرک سفید
۲ عدد اسیدی (mgKOH/g) حداکثر ۵
۳ عدد صابونی (mgKOH/g) ۱۸۰-۲۰۵
۴ عدد یدی (mgKOH/g) حداکثر ۰٫۵
۵ نقطه ذوب (درجه سانتیگراد) ۶۰-۶۵
۶ درصد رطوبت حداکثر ۱

تولید اتیلن گلایکول دی استئارات

این ماده محصول کشور مالزی و یکی از مواد اولیه پرمصرف در صنایع آرایشی بهداشتی میباشد. اتیلن گلیکول دی استئارات برای مرواریدی کردن در لوازم آرایشی مانند ژل حمام استفاده می شود. این ماده یک دی استر از اتیلن گلیکول و استئاریک اسید است.

غلظتی که از این مواد در محصولات استفاده میشود ۲-۴% است. اتیلن گلیکول دی استئارات بوی ملایمی دارد و چرب است. نقطه جوش آن بالاتر از ۳۰۰درجه فارنهایت است.

بسته بندی این محصول به شکل کیسه های ۲۵ کیلوگرمی میباشد. شما میتوانید این ماده پرکاربردرا از سورن شیمی تهیه کنید.

برای مشاوره و فروش با ما تماس بگیرید.