رنگ صابون و استفاده های آن

تاریخ انتشار : 2021/06/23

رنگ صابون، تنوع زیادی از رنگ ها، رنگدانه ها و رنگ های دیگر از جمله رنگ های طبیعی، رنگدانه های میکا micas ،LabColors ( رنگ هایی که تقریباً نزدیک به بینایی انسان طراحی شده اند). کالر بلاک (کالر بلاکینگ هنری ست که در آن با استفاده از رنگ های مختلف چرخه ی رنگ ها، یک ترکیب رنگارنگ اما در عین حال هماهنگ با یکدیگر می سازد ) اراِه داده ایم.

ویژگی های رنگ صابونی

  •  رنگدانه های صابون از نظر اندازه ذرات، متفاوت هستند.
  • رنگ صابون اندازه ذرات بسیار کمی است.
  • برای رنگ آمیزی محصولات شفاف مانند صابون مایع شفاف و پایه های بهداشتی آرایشی، ایده آل است.
  • رنگدانه های صابون دارای اندازه ذرات بسیاربزرگتر هستند، مواد شفاف را مات می کنند. بنابراین برای رنگ آمیزی محصولات مات بسیار مناسب تر هستند.

خرید رنگ صابون

وب سایت سورن شیمی انتخاب گسترده ای از رنگ و رنگدانه های صابون را برای فروش ارائه می دهد. در بیشتر موارد، حداقل راهنمایی در مورد میزان پایداری هر یک در استفاده خاص وجود دارد.رنگ صابون با دومدل ارائه می شود:

  1. پودر: یک رنگ می تواند از نظر پودر کاملاً متفاوت باشد و نباید هرگز بدون رقیق شدن آن در آب، رنگ مناسب آن را نشان دهد و همچنین از پخش مناسب آن در محصولی که رنگ می کنید، استفاده کند.
  2. مایع

معایب

معایبی که برای هر دو رنگ صابون و رنگدانه ها می باشد به طور کلی به شرح زیر است:

1. پس دادن رنگ

پس دادن رنگ بعد از گذشت زمان، کاملا طبیعی است . به این صورت که رنگ ها، در محصولاتی مانند ژل شستشو کاملا پراکنده و معلق می شوند، ثابت هستند. اما در یک پایه جامد شفاف مانند صابون، پس دادن رنگ پس از گذشت زمان، کاملا طبیعی است. بنابراین اگر در یک لایه صابونی شفاف رنگ از آن استفاده می کنید. باید مراقب باشید که فقط از رنگ هایی استفاده کنید. در صورت پس دادن رنگ به رنگ مجاور، مشکلی وجود نداشته باشد. اگر با پس دادن رنگ مشکلی دارید. تا حد ممکن و در مواردی که شفافیت مهم نیست. استفاده از رنگدانه ها را انتخاب کنید. رنگ ها در محصولات مایع فرو می روند. اما در افزودن رنگ به محصولات جامد مات مناسب تر است.

2. پایداری نور

به طور خاص چه مقدار pH محصول همراه با سایر متغیرها مانند پایداری نور دارد. بیشتر رنگدانه های صابون طیف گسترده ای از PH را تحمل می کنند و بنابراین برای رنگ آمیزی صابون های فرآیند سرد (که بعضا به عنوان صابون های فشرده سرد شناخته می شوند) مناسب هستند. زیرا می توانند در برابر شرایط قلیایی مقاومت کنند. بسیاری از رنگها در یک محیط خنثی یا حتی اسیدی پایدارتر خواهند بود. به همین ترتیب همیشه بهترین انتخاب برای رنگ آمیزی صابون فرآیند سرد نیست. همانطور که در مورد همه این موارد، قوانین عمومی هستند تا خاص و چندین مورد استثنا وجود دارد. بنابراین همیشه بررسی کنید که رنگ یا رنگدانه ای که انتخاب می کنید.

برای محصولی که می خواهید رنگ آن مناسب باشد، مناسب است. پایداری نور نیز مسئله ای است و تقریباً به طور انحصاری روی رنگ های صابون تأثیر می گذارد. رنگهای آبی اغلب در معرض نور کمترین پایداری را دارند و باعث کمرنگ شدن آنها می شود. بنابراین بسیاری از رنگها که خود آبی هستند و یا مخلوطی مانند سبز هستند که مخلوطی از یک رنگ زرد و یک رنگ آبی است در صورت قرار گرفتن در رنگ ممکن است رنگ آنها را به خوبی حفظ نکند. به نور خورشید روشن مانند جایی که ممکن است در یک قفسه برای فروش نمایش داده شود.

موارد ایمنی کار رنگ صابونی

همیشه در استفاده از رنگها و رنگدانه ها بسیار مراقب باشید. تا جایی که امکان دارد از ریخت و پاش خودداری کنید و همیشه بلافاصله رنگ پس رفته را را پاک کنید. هنگام جابجایی پودرها بسیار مراقب باشید تا از گرد و غبار جلوگیری کنید. به خصوص با رنگهای پودری، زیرا گرد و غبار سبک می تواند در سطوح اطراف قرار گیرد که در آن رطوبت هوا باعث می شود. که می تواند صدمه ای ایجاد کند که در این صورت دشوار است تمیز.

در صورت رقیق كردن یك رنگ پودری، از حداكثرنسبت استفاده كنید. در صورت نگه داشتن یك رنگ رقیق شده برای استفاده در آینده اطمینان حاصل كنید كه یك ماده نگهدارنده مناسب به آن اضافه می كنید. تا در نتیجه ماندگاری مناسب رنگ مایع حاصل شود. ما همیشه هنگام دست زدن به هرگونه رنگ مایع یا رنگدانه استفاده از دستکش یکبار مصرف و همچنین هنگام استفاده از پودرها از ماسک صورت استفاده کنید.