اسانس

تاریخ انتشار : 2023/02/21

اسانس با افزایش نیازها، در صنایعی که صنعت عطرسازی از همه مهمتر است، اهمیت پیدا کرده است. اسانس ها اجزای عطری هستند که برای ایجاد رایحه دلپذیر ساخته می شوند و ما در سورن شیمی به خرید و فروش اسانس با قیمت عالی پرداخته ایم. عناصر و عصاره های واقعی عطر در عطرهای روغنی به مراتب بیشتر از عطرهای ادو توالت و عطرهای مبتنی بر الکل استاندارد هستند، این همان چیزی است که آنها را از سایر عناصر عطر متمایز می کند.

با رایحه‌های مبتنی بر الکل، تبخیر به سرعت انجام می‌شود و رایحه‌های مختلف در طول زمان ارسال می‌شوند و در نتیجه تقاضا برای اسانس به دلیل بوی قوی آن‌ها افزایش می‌یابد که باعث ماندگاری بیشتر آنها می‌شود.

بشر همیشه به تقویت یا پوشاندن بوی بدن خود علاقه داشته و عطر و بوی خاصی را که می‌خواهند شخصیت خود را با این یا آن وسیله مشخص کند، متصاعد کند. به نظر می‌رسد اسانس ها بهترین گزینه برای برآورده کردن الزامات ماسکینگ هستند. در زمان های قدیم، عطرها را با استخراج روغن های طبیعی از گیاهان به روش پرس و بخار دادن تهیه می کردند. اسانس ها دارای اثر نرم و تسکین‌ دهنده‌ای بر روی پوست هستند و در نتیجه با روند مدرن خوشبو و ماندگاری خود مناسب است.

خرید اسانس

شرکت سورن شیمی یکی از تامین کنندگان اصلی اسانس در ایران می باشد. ما بالغ بر بیش از ۱۰۰ مشتری اسانس داریم که با تنوع اسانس های ما دست به تولید محصولات شگفت انگیزی زده اند. اگر شما هم نیاز به مشاوره رایگان برای خرید اسانس دارید این فرصت را از دست ندهید و با ما تماس بگیرید.

روش های فرآوری اسانس

روغن های عطر اسانس هایی هستند که به طور طبیعی یا مصنوعی بسته به تنوع مورد نیاز صنعت برای هدف به دست می آیند. مواد مورد استفاده یا ۱۰۰% خالص و طبیعی هستند و یا با تکنیک های مختلف تهیه شده اند. بعداً در مرکز تولید تحت روش های مختلف قرار می گیرند. چندین تکنیک شناخته شده وجود دارد که تحت فرآیند استخراج روغن‌های عطر مانند تقطیر با بخار، استخراج با حلال، پر کردن، خیساندن و بیان هستند.

تقطیر بخار

تقطیر با بخار شامل عبور بخار از مواد گیاهی در حالت ساکن است که در آن روغن به گاز تبدیل می شود. جوشاندن گزینه دیگری است که به جای بخارپز کردن به خصوص در جایی که از گلبرگ گل استفاده می شود استفاده می شود. این گاز بیشتر از طریق لوله ها خنک می شود تا روغن های عطر مایع شوند.

استخراج با حلال

استخراج با حلال روشی است که در آن موادی مانند گل ها در مخازن چرخان قرار می گیرند و مواد شیمیایی مانند بنزن یا اتر نفتی برای استخراج روغن از آنها ریخته می شود. بخش‌هایی از مواد حل می‌شوند و پس‌مانده‌ای مومی از خود باقی می‌گذارند که سپس در الکل اتیلیک قرار می‌گیرد. روغن به راحتی در الکل حل می شود و بالا می رود. هنگامی که گرما برای تبخیر الکل از بین می رود، غلظت بالایی از روغن عطر در ته آن باقی می ماند.

جذب کردن

گل ها روی ورقه های شیشه ای چرب پخش می شوند. گل ها در میان قاب های چوبی قرار می گیرند تا جایی که چربی عطر را جذب کند. خیساندن چیزی شبیه به آن است با این تفاوت که چربی های گرم شده بوی گل را استخراج می کنند. سپس چربی های گرم شده در الکل حل می شوند تا روغن معطر به دست آید.

اصطلاح

یک عبارت روش قدیمی و ساده دیگری است که در آن گیاه به صورت دستی فشرده می شود تا تمام روغن فشرده شود. پس از جمع شدن روغن های عطر، توسط متخصصان ماهر و با تجربه ترکیب می شوند. در واقع، بسیاری از اوقات ممکن است چندین سال طول بکشد تا یک فرمول اسانس تولید شود.

کاربرد اسانس در صنعت

صنعت روغن عطر طی سال های گذشته جهشی عظیم داشته است. روغن عطر درجه ممتاز تنها پس از رعایت تمام صلاحیت های استانداردهای جهانی آزمایش و عرضه می شود. این عطر مناسب ترین عطر برای استفاده در لوازم آرایشی، محصولات مراقبت از بدن و همچنین ممکن است برای کاربرد مستقیم موضعی استفاده شود. افزایش روند نوآوری در استفاده از روغن عطر از مخلوط های مختلف برای ساخت محصولات خانگی مختلف مانند شمع، بالم لب، محصولات مراقبت شخصی، خوشبو کننده ها، محصولات خانگی و سایر اقلام تزئینی مورد توجه قرار گرفته است. از اینها همچنین می توان در صنایع دستی و سایر لوازم التحریر برای افزودن عطر و جذاب تر کردن محصولات استفاده کرد.

تولیدکنندگان روغن عطر از ترکیبات بی خطر زیادی برای استفاده در صابون های پرس سرد استفاده می کنند. بسیاری از تامین کنندگان روغن عطر حتی به استفاده از آن برای عطرها، دئودورانت ها و برچسب گذاری بسیار خوبی روی این روغن می پردازند که منجر به افزایش تقاضای آن می شود. یک تولید کننده روغن عطر به خوبی با نوآوری ها و تحقیقات در این زمینه آشنا است که آن را به یکی از پرفروش ترین مشاغل با تقاضای رو به رشد تبدیل کرده است. برخی از کاربردهای پرطرفدار این منطقه در زمینه تمیز کردن فرش یا ملحفه، کشوها یا لباس‌های شسته شده با بوی تازه است. جدا از استفاده از آن در نمک های حمام روغن های عطر، تامین کنندگان به ارائه چنین راه حل هایی برای استفاده گسترده در آروماتراپی افتخار می کنند.

پس فقط آن را بزنید و عطر را در جهان پخش کنید!