اسانس خامه، طعم دهنده خامه است؟

تاریخ انتشار : 2021/10/27

اسانس خامه، جز اسانس هایی است که به راحتی آن را نمی توان در محصولات غذایی تشخیص داد. این نوع اسانس بیشتر برای ترکیب کردن با دیگر اسانس ها مورد استفاده قرار میگیرد و به تنهایی کاربرد ندارد.

ویژگی های اسانس خامه

این اسانس دارای نت بویای کمی شیرین، گرم و کمی شبیه به شیر است. البته در خانواده این نوع اسانس، طعم باتراسکاچ و یا پنیری نیز وجود دارد. از این اسانس در لبنیات در انواع خامه تتراپک، پنیرهای خامه ای، پنیر چرب. مانند: پنیر پیتزا، شیرهای پر چرب و انواع بستنی با پایه شیر کاربرد دارد.

به عنوان مثال از افزودن مقدار مناسب از این اسانس به اسانس کره ای که برای درست کردن پنیر پیتزا استفاده می شود. که معمولا داری بوی بسیار تیز و ترش می باشد، طعمی کنترل شده، با کمی نت پروفایلی چرب حاصل می شود. این نت بویایی در زمان استفاده از پنیر پیتزا و زمان پخت، باعث رضایت بیشتر مشتری ها میشود.

 

مشخصات اسانس مایع و پودری

خامه یک طعم دهنده (Natural Identical) می باشد. شکل ظاهری آن به دو صورت پودری و مایع می باشد. طعم دهنده خامه معمولا حاوی موادی همچون دی استیل، ترکیبات لاکتونی و استویین هست که در خامه طبیعی نیز پیدا می شود. این محصول دارای عطر و طعم لبنی و بی نظیر خامه می باشد. اسانس پودری و مایع خامه، یک اسانس محلول در آب می باشد.
از سری کاربردهای مهم این اسانس می توان به استفاده ی آن ها در فرآورده های لبنی همچون (کره، پروسس, پنیر پیتزا و سایر فراورده های لبنی, صنایع اسنک و کیک و شیرینی اشاره کرد.
به منظور استفاده بیشتر و ماندگاری بالای این محصول و حتی جلوگیری از تغییر بو,طعم و رنگ آن، توصیه می شود در ظروف در بسته و در جای خشک و خنک، و بخصوص دور از نور و گرما نگهداری گردد.
در صورت تمایل به خرید عمده اسانس خامه با بهترین قیمت طعم دهنده مایع و پودری می توانید با کارشناسان فروش چاشنا تماس حاصل فرمایید. در چاشنا با وجود تنوع طعم و مزه می توانید بهترین خرید را تجربه کنید.

اسانس خامه

اسانس خامه

کاربرد های طعم دهنده خامه

در صنعت شیرینی و شکلات، انواع آبنبات های طعم دار و شکلات ها و تافی ها به اسانس خامه نیاز دارند. این اسانس برای ملایم و دلچسب کردن طعم ها در این محصولات یکی از کلیدی ترین اسانس هاست.

به عنوان مثال این اسانس برای متعادل تر کردن طعم تافی کره ای و یا شیری نقشی معجزه آسا داشته و طعمی خاص و دوست داشتنی به محصول می دهد. از موارد دیگر استفاده در محصولات تنباکویی می باشد. البته نوع این اسانس کمی متفاوت تر بوده و دارای پروفایل شیرین تر و مقاومت حرارتی بسیار بالا می باشد. به همین دلیل تشخیص استفاده از این اسانس در محصولات دشوار بوده و در بعضی از صنایع بعنوان راز اصلی طعم دلنشین محصولات می باشد.
حلالیت این اسانس در هر دو‌ نوع محلول های پایه آبی و پایه روغن بسیار مطلوب می باشد. انواع پرمصرف آن معمولا مقاوم تر حرارتی متوسطی دارند. دانسیته این اسانس نزدیک به آب بوده و معمولا تاثیر شاخصی بر روی بافت محصولات ندارد.