کاربرد گلیسیرین

تاریخ انتشار : 2020/06/25

گلیسیرین یک مایع بی رنگ، بی بو، چسبناک، غلیظ و یک ماده رقیق کننده است. این به این معنی است که باعث حفظ رطوبت می شود و به همین جهت پوست را نرم و مرطوب نگه می دارد. این ماده معمولاً از فرایند صابون سازی و چربی ها تهیه می شود. در واقع گلیسیرین یک فرآورده طبیعی در فرایند تولید صابون است. منابع طبیعی گلیسیرین شامل چربی های حیوانی و روغن های گیاهی مانند روغن نارگیل می باشد. قبل از ادامه بررسی کاربرد های این ماده شگفت انگیز لازم به ذکر است که در صورت تمایل برای سفارش و تهیه ی این محصول می توانید به سورن شیمی مراجعه نمایید.

کاربرد گلیسیرین

از این ماده برای کشت باکتری ها، تصفیه پروتئین ها و همچنین به عنوان یک جزء در بافرهای بارگذاری الکتروفورز استفاده می شود. ترکیب گلیسیرین و سورفاکتانت ها در نمک سدیم می تواند در تولید مواد شوینده مایع لباسشویی جایگزین مناسبی برای محصولات تولیدی رایج باشد. گلیسیرین خالص یا گلیسرول دارای کاربردهای گسترده ای در صنایع غذایی، دارویی، پزشکی، آرایشی بهداشتی و همچنین انواع کاربردهای صنعتی و علمی است. برای ثبت سفارش با کاشناسان ما تماس بگیرید.

از این ماده پر کاربرد در موارد مختلفی استفاده می شود:

در صابون سازی

در تولید لوسیون های مختلف

برای جلوگیری از یخ زدگی در جک های هیدرولیک

برای روغن کاری

در فرآیند تولید بعضی از جوهرهای چاپی

در ساخت رزین های آلکیدی به عنوان حلال

همچنین در آزمایشگاه های زیست شناسی گاهی از گلیسیرین برای نگه داری نمونه های آزمایشگاهی در شیشه استفاده می شود. گلیسرول به عنوان محصول فرعی در تولید سوخت های زیستی به مقادیر زیاد و به شکل ناخالص خود نیز تولید می شود. از این محصول در تولید مواد آرایشی، عطرها و چسب ها و سیمان و همچنین به عنوان حلال و ضد یخ خودرو و در نرم کننده های پوست استفاده می شود.

در غذاها و نوشیدنی ها، گلیسرول به عنوان یک ماده مرطوب کننده، حلال و شیرین کننده عمل می کند و می تواند به حفظ غذاها کمک کند. از این ماده بر روی انواع پوست از جمله پوست چرب استفاده می شود. رطوبت را به پوست می رساند و به عنوان نرم کننده، پوست را نرم و مرطوب نگه میدارد. هنگامی که گلیسیرین در لوسیون های مختلف یا سایر محصولات مراقبت از پوست مورد استفاده قرار می گیرد به جلوگیری و مبارزه با خشکی پوست کمک می کند.

گلیسرول خالص به دست آمده به دلیل وجود ناخالصی هایی از قبیل کاتالیزور باقیمانده، آب، صابون ها، نمک ها و استرهای تشکیل شده در طول واکنش کم است. خالص سازی گلیسرول و همچنین تبدیل گلیسرول به محصولات با ارزش به دلیل رشد چشمگیر صنعت بیودیزل در سالهای اخیر مورد توجه روزافزونی قرار گرفته است.

گليسيرين

مزایای گلیسیرین

پوست را مرطوب می کند

glycerin یک مرطوب کننده بسیار مؤثر بر روی پوست است. این ماده با جذب رطوبت از هوا خشکی پوست را کاهش می دهد و پوست را نرم، ملایم و لطیف میکند و باعث آب رسانی و سلامتی پوست می شود.

پوست را صاف می کند

با افزایش سن پوست، به مرور زمان از لطافت و نرمی پوست کاسته می شود. در نتیجه به دلیل از بین رفتن توانایی حفظ رطوبت، پوست شما خشک و زبر می شود، اما استفاده از گلیسیرین به طور مرتب می تواند با پر کردن ترک های ریز پوست، پوست شما را صاف و تقویت کرده و از مشکلات دیگر مرتبط با خشکی پوست جلوگیری نماید.

رطوبت پوست را حفظ می کند 

رقیق کننده های موجود در گلیسیرین، آب را از هوا جذب می کنند و آن را در پوست شما نگه می دارند. گلیسیرین تبخیر شدن آب را به حداقل می رساند و تعادل رطوبت پوست را در سطوح بین سلولی حفظ می کند بنابراین می تواند پوست را به خوبی هیدراته و تغذیه کند.

 پوست را تغذیه می کند

به دلیل خاصیت تغذیه کنندگی پوست، این ماده هر روز قابل استفاده است. استفاده منظم از آن به سالم نگه داشتن، نرم و تازه بودن پوست کمک می کند. استفاده از گلیسیرین در زمان زمستان برای کمک به مبارزه با سرمازدگی در زمستان بسیار مناسب است.

گليسيرين

ظاهر پوست را بهتر می کند

glycerin به عنوان نرم کننده ای عمل می کند که پوست شما را نه تنها مرطوب، بلکه نرم و انعطاف پذیر می کند. همین امر باعث می شود پوست شما سالم تر و جذاب تر به نظر برسد. اثرات درمانی آن بر روی زخم ها و سایر موارد پوستی نیز باعث می شود پوست شما سالم تر و نرم تر به نظر برسد.

به سلامت پوست کمک می کند

این ماده می تواند به رشد سلول ها کمک کند و به این ترتیب پوست را بهبود می بخشد. همچنین به عنوان یک داروی طبیعی برای عفونت های قارچی مانند اگزما و پسوریازیس عمل می کند. کبودی را کاهش داده و بافت و سلول های آلوده را سریعتر ترمیم می کند.

از پوست محافظت می کند

این ماده ضخامت لایه اپیدرمی را افزایش داده و عملکرد آن را بهبود می بخشد. این ماده باعث می شود تا به وسیله رطوبت، مواد شیمیایی و عناصر محیطی مضر را از پوست خود دور نگه دارید.

با تشکر از همراهی شما !