3 فواید و کاربرد شگفت انگیز اسانس کاج

تاریخ انتشار : 2021/06/12

اسانس کاج در این کره خاکی عمر طولانی و شدیدی داشته است. به عنوان یکی از قدیمی ترین روغنهای اساسی مورد استفاده در تمدن های یونان باستان، این روغن چند منظوره می تواند کارهای زیادی را انجام دهد، یافتن تنها 3 مزیت و استفاده شگفت انگیز از اسانس کاج دشوار است.

درختان کاج به طور انبوه مانند جنگل ها در سراسر جهان رشد می کنند. از درختان کاج به عنوان درختان کریسمس در تمام نقاط کره زمین مشهور است و روغن اساسی کاج به اشکال مختلف برای تولید رایحه متمایز تعطیلات فروخته می شود. از کاج در همه جا استفاده می شود، از خوشبو کننده های هوا به شکل درخت تا پاک کننده های خانگی که دارای توانایی بریدن جنگل چربی و دانه هستند. رایحه تقویت کننده آن باعث می شود در هر زمان از سال به خوبی روحیه گرفته و برای بالا بردن روحیه مورد استفاده قرار گیرد.


زیبایی اسانس کاج

اسانس کاج از تقطیر سوزن های درخت کاج به وسیله بخار حاصل می شود، اما روغن حتی می تواند از پوست تقطیر شود. این روغن به دلیل سهولت ساختن آن و همچنین مزایا و کاربردهای روغن اسانس کاج بسیار رایج است. به خوبی با بسیاری از روغنهای اساسی دیگر مانند رزماری، چوب درخت سرو و اسطوخودوس مخلوط می شود و رایحه های شاداب کننده ای ایجاد می کند. از آنجا که اسانس کاج سمیت کمی دارد، به عنوان یکی از ایمن ترین روغن های اساسی در نظر گرفته می شود و افزودن تقریباً هر چیزی را عالی می کند.

3 فواید و کاربرد شگفت انگیز اسانس کاج

 

1) مراقبت از پوست– هرگز تصور نمی کنید که درخت تعطیلات شما بخشی جدایی ناپذیر از برنامه های مراقبت از پوست باشد، اما روغن اساسی کاج برای این منظور بسیار موثر است.

این ماده دارای خواص درمانی است که تحریکات پوستی را تا پای جوش کاهش می دهد و اغلب به عنوان درمانی برای پسوریازیس و آکنه تجویز می شود.

اسانس کاج با پوست خشک و خارش دار مقابله می کند و آن را به عنوان یک درمان عالی غیر استروئیدی برای اگزما تبدیل می کند.

با خواص بسیار آنتی اکسیدانی، برای مقابله با رادیکال های آزاد در سلول های پوست که باعث ایجاد خطوط و چین و چروک می شوند، کار می کند و آن را به یک دستیار عالی ضد پیری تبدیل می کند.

اسانس کاج

2) خوشبو کننده خانگی و سلامتی– این روغن اساسی به لطف کیفیت ضد باکتری و ضد میکروبی یک بوگیر طبیعی است.

این میکروب ها و میکروب های موجود در هوا را که باعث بو می شوند از بین می برد و باعث می شود خانه شما بوی تازه و تمیز ببخشد.

میکروب های سرماخوردگی و آنفولانزا با این روغن ضروری مطابقت ندارد ، زیرا می تواند باکتری ها و ویروس های موجود در هوا را از بین ببرد.

از روغن اساسی کاج می توان برای تمیز کردن فرش ها، آینه ها، کف  قابلمه ها و قابلمه ها و تصفیه سطل های زباله متعفن استفاده کرد.

3) تسکین دهنده درد طبیعی- یکی از بهترین فواید و کاربردهای روغن اسانس کاج، توانایی آن در کاهش طبیعی درد، به دلیل خاصیت ضد درد بودن آن است.

ترکیبات ضد التهابی آن با التهابی که می تواند ناشی از آرتروز و شرایط روماتیسمی باشد مقابله می کنند. این ماده همچنین برای کاهش تورم در مفاصل دردناک و تحریک شده عمل می کند.

درد سردرد می تواند از منابع بسیاری ناشی شود و روغن اساسی از کاج موثر است و از همان ابتدا از ایجاد درد جلوگیری می کند. اگر سردرد واقع شود، می تواند به سرعت تسکین یابد.

روغن اساسی کاج دارای خواص تسکین دهنده ای است که درد ناشی از سوختگی را تسکین می دهد.

 

اگرچه می توان اسانس کاج را برای استفاده موضعی در یک روغن حامل مخلوط کرد، اما بسیاری از آنها از یک روغن پخش کننده روغن نباتی کننده استفاده می کنند تا از طریق استنشاق از مزایای آن استفاده کنند. یک پخش کننده نبولایزر غلظت و تعادل مناسب را فراهم می کند، بنابراین شما می توانید از مزایای شگفت انگیز و استفاده از اسانس کاج در خانه در هر زمان دریافت کنید.

شرکت سورن شیمی تامین کننده اسانس کاج با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد. جهت خرید با ما در ارتباط باشید.