طرز تهیه پارافرمالدهید

تاریخ انتشار : 2021/06/29

 طرز تهیه پارافرمالدهید

پارافرمالدهید، یک ماده جامد سفید با محتوای فرمالدئید بین 78 و 98% است . پارافرمالدهید پلیمری است که معمولا به عنوان یک پودر سفید به دست می آید. اگر با آب گرم مخلوط شودو آن را به طور کامل بخار دهند به محلول فرمالدئید یا فرمالین تبدیل می شود.

فرمالدئید یک گاز بی رنگ با بوی تند است. نام غیررسمی آن پلی اکسی متیلن، یک پلیمر فرمالدهید است که با نام های دیگری مانند “پارفورم”، “پلی اکسی متان” نیز شناخته می شود.

فرمالدهید چیست؟

در حالت تعادل به عنوان یک رسوب سفید با متراکم شدن از گونه غالب متاندیول در محلول های فرمالدئید ( که ممکن است “فرمالین”، “رسمی” یا “فرمالوز” نیز خوانده شود ) شناخته می شود.

(توضیح عکس پایین )محلول عمدتا از الیگومرها است، اما وقتی n به اندازه کافی بزرگ می شود، مواد به اندازه کافی نامحلول می شوند تا رسوب کنند، در حالی که تراکم ممکن است همچنان ادامه داشته باشد. جامد حاصل ممکن است دارای n محدوده از 8 تا 100 یا بیشتر باشد. این واکنش به سمت چپ هدایت می شود تا فرمالدهید را با غلظت کم فرمالدئید آزاد کند و با شرایط اسیدی یا قلیایی تسریع شود. پارافورمالدئید جامد کاملاً بوی مونومر (bp – 21 درجه سانتیگراد) دارد، بنابراین در اصل وسیله مناسبی برای آهسته رساندن فرمالدئید است.

فرمول شمیایی پارافرمالدهید چیست؟

نام شیمیایی پارا فرمالدهید
مترادف ها (en) Polyoxymethylene
فرمول مولکولی OH(CH2O)nH(n=8100)
جرم مولکولی (30/30)n
EINECS 200-001-8

برای استفاده به عنوان یک ثابت کننده بافت، پارافرمالدهید باید در آب گرم حل شود تا به یک محلول پارافرمالدهید تبدیل شود. فرمالین یک محلول اشباع شده فرمالدهید در آب (37٪ وزن، 40٪ حجم) حاوی 10-15٪ متانول است. برای کاهش سرعت پلیمریزاسیون به پارافرمالدهید متانول اضافه می شود که باعث کاهش قدرت تثبیت فرمالین می شود. فرمولین همچنین می تواند به صورت بدون الکل از پودر پارامورالدئید تهیه شود.

پارافرمالدهید (PFA) کوچکترین پلی اکسی متیلن است که محصول پلیمریزاسیون فرمالدئید با درجه پلیمریزاسیون معمول 8 – 100 واحد است. پارافورمالدهید یک پلی استال است.

نگهداری، بسته بندی و روش استفاده

این ماده در کیسه های در بسته و با دقت بالا نگهداری می شود تا از نور مستقیم خورشید و رطوبت جلوگیری شود.

پارافرمالدهید در کیسه های 25 کیلوگرمی که پلی اتیلن فشرده PP/PE می باشد.

 

طرز تهیه پارافرمالدهید

ایمنی

سطوح بالاتر از0.1 ppm می تواند باعث حساسیت و مشکلات حاد بهداشتی شود، برای مثال گلودرد، سوزش پوست، حالت تهوع، سوزش چشم و سرفه، فرمالدئی همچنین به عنوان ترکیبات بسیار سرطان زا طبقه بندی می شود. قرار گرفتن در معرض مقدار متوسط فرمالدئید با سرطان، مرتبط است.

کاربرد پارافرمالدهید:

از پارافرمالدهید می توان در ساخت ضد عفونی کننده ها، حشره کش ها و سموم دفع آفات استفاده میشود. همچنین می توان به عنوان قارچ کش و ضد باکتری از ان بهره برد. پارافرمالدهید برای رزین تبادل یونی و رزین های حرارتی استفاده میشود. همچنین در ترکیبات شیمیایی رنگ خودرو، رنگ نساجی و پلاستیک های مخصوص و صنایع جوهر نیست حضور دارد .

از این ماده میتوان در صنعت داروسازی نیز بهره برد

فروش پارافرمالدهید درایران

برای خرید پارافرمالدهیدو دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش سورن شیمی تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما در سورن شیمی به شما در خرید این ماده کمک کنند.