ویژگی های مناسب بشکه مناسب برای مواد شیمیایی

تاریخ انتشار : 2022/08/13

بیشتر بشکه های پلاستیکی صنعتی به رنگ آبی هستند. در حالی که این رنگ برای چندین دهه استاندارد بوده است، تولید کنندگان اکنون به رنگ های دیگر نیز روی آورده اند. HDPE به دلیل مقاومت بالایی که در برابر اشعه ماوراء بنفش دارد، گزینه ای بسیار محبوب است که آن را برای نگهداری مواد غذایی و سایر موادی که احتمالاً پس از چند ماه طراوت خود را از دست می دهند، مناسب می کند. این ماده همچنین برای نگهداری مواد شیمیایی، زباله های خطرناک و روغن انتخاب خوبی است. بشکه پلاستیکی دارای ویژگی های منحصر به فرد است که در ادامه اشاره میکنیم.

انواع بشکه پلاستیکی

بشکه پلاستیکی در دو نوع اصلی وجود دارد

 • دهانه باز
 • دهانه بسته

بشکه پلی اتیلنی دهانه باز رایج ترین نوع بشکه است و برای ذخیره سازی بیشتر مایعات و محصولات خشک ایده آل است. آنها با طراحی دهانه باز خود مشخص می شوند.

یک بشکه پلی اتیلنی دهانه بسته دارای یک درب کوچک برای سهولت در ورود مواد است. به طور معمول، این بشکه ها برای مایعات استفاده می شوند، اما برای جابجایی محصولات خشک نیز مناسب هستند.

ویژگی های مناسب بشکه مناسب برای مواد شیمیایی

 1. طول عمر بالا
 2. قابلیت انبارش بالا
 3. قدرت ضربه پذیری بالا
 4. مقاومت در برابر اشعه UV
 5. قابلیت تحمل فشار داخلی بالا
 6. داشتن استاندارد ISO 2015-9001
 7. مقاومت بالا در مقابل تنش‌های وارده
 8. امکان حک یا چاپ لوگو بر سطح بشکه
 9. مقاوم در برابر مواد دارای خاصیت خورندگی
 10. مقاومت در برابر تغییر شکل بر اثر حرارت میعانات گرم
 11. عدم تغییر شکل در هنگام حمل و نقل، نگهداری و انبارش
 12. قابلیت ردیابی بشکه‌ها با شماره لیبل منحصر به هر بشکه
 13. وزن سبک جهت کاهش هزینه‌های حمل و نقل و انبارداری
 14. عدم نیاز به هر گونه پوشش و یا رنگ آمیزی داخلی و بیرونی
 15. قابلیت حک بر روی پلمپ پلاستیکی و چاپ بر روی پلمپ فلزی
 16. مقاومت بالا در برابر تغییر شکل بر اثر تغییرات در مواد شیمیایی
 17. مجهز بودن درب‌ها به پلمپ برای اطمینان از باز نشدن درب بشکه‌ها
 18. دارا بودن درب‌های سوپاپدار برای جلوگیری از بالا رفتن فشار داخلی بشکه موادی که گاز ایجاد می‌کنند.
 19. قابلیت تحمل تنش‌های وارده در اثر پرتاب (تقریباً معادل 208 کیلوگرم) از ارتفاع ذخیره سازی و انبارش مواد

در بشکه پلی اتیلنی چه موادی را می توان ذخیره کرد؟

شما می توانید برای ذخیره سازی و جابجایی تقریبا تمامی محصولات و کالاهای صنعتی، و حتی مواد غذایی و خوراکی، از بشکه های آبی پلاستیکی استفاده کنید. بشکه های 220 لیتری بزرگترین ابعاد بین بشکه های آبی پلی اتیلنی حال حاضر را دارند که دست بر قضا از پناد پلاستیک به فروش می رسند.

نکته: تا حد امکان تلاش کنید از بشکه هایی که پیش تر برای ذخیره سازی مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گرفتند، برای ذخیره مواد غذایی استفاده نکنید؛ شما می توانید این بشکه ها را مجددا برای همان استفاده سابقشان مورد استفاده مجدد قرار دهید.

مزایای بشکه پلی اتیلنی

بشکه پلاستیکی بخش ضروری بسیاری از صنایع، از فرآوری مواد غذایی گرفته تا استخراج روغن است. آنها سبک وزن هستند و می توان آنها را به روش های مختلف حمل کرد. صرف نظر از اندازه آنها، آنها به راحتی پر می شوند، روی هم قرار می گیرند و حمل و نقل آنها آسان است. و به دلیل مواد غذایی که دارای گواهینامه سازمان ملل هستند، بهترین انتخاب برای حمل مایعات و سایر کالاها هستند.

آنها محکم، سبک وزن و انعطاف پذیر هستند. می توان گفت که محبوب ترین و با کیفیت ترین ماده برای بشکه پلاستیکی آبی HDPE است. زیرا با هیچ ماده شیمیایی واکنش نشان نمی دهد، در برابر خوردگی مقاوم است و هنگامی که برای مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش (UV) قرار گیرد، به هیچ وجه خراب نمی شود.