لوریل الکل اتوکسیله 7 مول

تاریخ انتشار : 2021/08/20

لوریل الکل اتوکسیله 7 مول جزئی از سورفکانت  های غیر یونی می باشد. برای اینکه بدانیم لوریل الکل اتوکسیله 7 مول چیست؟ چه کاربردهایی دارد و از کجا قابل تهیه است؟

سورن شیمی در این مطلب به این موضوعات پرداخته است، پس باما همراه باشید.

لوریل الکل اتوکسیله 7 مول چیست؟

لوریل الکل اتوکسیله 7 مول از افزایش گاز اتیلن اکساید به الکلهای چرب خطی که 12 تا 14 اتم کربن دارند به دست می­ آید. لوریل الکل اتوکسیله با نامLAE  و به دنبال آن بر اساس تعداد گاز اتیلن اکساید اضافه شده نامگذاری می­شود. محصولات LAE الکلهای چرب دارای زنجیره طولانی هستند که در کل این ترکیبات دارای خواصی از قبیل مرطوب کنندگی، پخش کنندگی و امولسیفایری هستند.LAE2 ,LAE3 ,LAE5 ,LAE7 در درجه حرارت اتاق مایعاتی ویسکوز هستند و LAE9 یک جامد واکسی شکل سفید رنگ است. از این ماده در صنعت شوینده و آرایشی-بهداشتی به عنوان ماده خام پایه برای تولید شامپوها و پاک کننده های دست به کار میرود.از طرفی در صنعت نساجی به عنوان پاک کننده اولیه پشم،روان کننده،خشک کننده قابل استفاده است. در صنعت کاغذ به عنوان عامل مرطوبه کننده و جاذبیه  مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین در صنعت کشاورزی  و رنگ به عنوان امولسیفایر و عامل مرطوب کننده و در صنعت چرم سازی به عنوان چربی زدا و در دباغی چرم مورد استفاده قرار میگیرد.

لوریل الکل اتوکسیله (Lauryl Alcohol Ethoxylate/LAE) چه کاربردهایی دارد؟

لوریل الکل اتوکسیله دارای چندین کاربرد صنعتی از جمله:

از لوریل الکل اتوکسیله به عنوان ماده مرطوب کننده برای کاهش کشش سطحی مایعات، و به عنوان امولسیفایر در رنگ ها و روکش ها برای تقویت پراکندگی استفاده میکنند.

محصولات مراقبت شخصی: لوریل الکل اتوکسیله به عنوان ماده کف کننده در محصولات مراقبت شخصی مانند شامپوها و ژل های حمام بسیار خوب عمل می کند.

صابون ها و مواد شوینده:

لوریل الکل اتوکسیله بعنوان یک عامل مرطوب کننده قابل قبول در طیف وسیعی از محصولات تمیز کننده خانگی و صنعتی از جمله شوینده ها، مواد تمیز کننده لباسشویی و پاک کننده های سطوح بخوبی عمل می کند.

سورفاکتانت ها و استرها:

می توان از لوریل الکل اتوکسیله به عنوان ماده فعال کننده سورفکتانت استفاده کرد. همچنین می توان آن را سولفوناته کرده و برای ساختن SLES (سدیم لوریل اتر سولفات سدیم)، یک سورفکتانت و شوینده آنیونی استفاده کرد که در ساخت بسیاری از محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود.

منسوجات:

برای کاهش کشش سطحی، از لوریل الکل اتوکسیله به عنوان ماده مرطوب کننده در فرآیند تولید پارچه و چرم استفاده میکنند.

بطور کلی لوریل الکل اتوکسیله در مواد شوینده و پاک کننده های صنعتی، پخش کننده ها (مایع یا گازی که برای پراکندگی ذرات کوچک در محیط استفاده می شود)، تثبیت کننده ها، ضد عفونی کننده ها، عوامل ضد کف، امولسیفایرهای آگرو شیمیایی، فلزکاری، فرآوری منسوجات، جوهر زدای کاغذ، محصولات حفاری سنتز سورفاکتانت های آنیونی میانی، کنترل کننده گرد و غبار، چسب، روغن روانکاری، صنایع پلاستیک سازی، صنایع دارویی، صنایع آرایشی و بهداشتی

فروش لوریل الکل اتوکسیله 7 مول

خرید و فروش لوریل الکل اتوکسیله در شرکت سورن شیمی  غعال در زمینه واردات مواد شیمیایی در صنایع غذایی ، ارایشی و بهداشتی ، دارویی ، رنگ و رزین و چسب . لوریل الکل اتوکسیله 7 مول در بشکه های200کیلویی محصول پتروشیمی در انبار موجود است .
جهت خرید و فروش لوریل الکل اتوکسیله در مول های مختلف با واحد فروش شرکت سورن شیمی تماس بگیرید.

شرایط نگهداری از لوریل الکل اتوکسیله 7 مول

لوریل الکل اتوکسیله مشکل خاص یا دشواری برای حمل و انبار کردن ندارد. آن ها ترکیباتی بی اثر ، با سمیت پایین، غیر فرار، پایدار و غیر خورنده با Flash point بالا هستند. به دلیل خاصیت جذب رطوبت این ماده، برای مایعات فله که به صورت طولانی انبار می شود. تانکهای استیل 304/316 که تحت شرایط فشارگاز نیتروژن هستند، توصیه می شود.