فروش وخرید بوراکس پنتا

تاریخ انتشار : 2021/12/23

بوراکس پنتا پودری سفید رنگ می‌باشد، که متشکل از کریستال‌های نرم بی رنگ است که به راحتی در آب حل می‌شود. این ترکیب دارای کاربردهای گوناگون وسیعی بوده و ماده تشکیل شده بسیاری از شوینده‌ها، مواد آرایشی و لعاب‌ها می‌باشد.

بوراکس پنتا همچنین در بیوشیمی برای ساختن محلول‌های بافری، به عنوان ماده تاخیر انداز آتش، ترکیب ضد قارچ برای فایبرگلاس‌ها، به عنوان فلاکس در متالوژی، حفاظت‌های جاذب نوترون برای منابع رادیواکتیو، ماده شالوده در پخت و پز و به عنوان ماده اولیه برای ترکیبات بورون دیگر به کار می‌رود.

در استخراج صنعتی معدن طلا روش استفاده از بوراکس گاهی اوقات به عنوان جایگزین به جای جیوه سمی در پروسه استخراج طلا به کار می‌رود.

بوراکس چگونه تولید می شود؟

منابع طبیعی بوراکس در برخی کشوره ها مانند ترکیه می باشد. این ماده از تبخیر دریاچه های فصلی بر جای می ماند و پس از استخراج با فرآیند تبلور مجدد تصفیه می شود. بوراکس به صورت مصنوعی از سایر ترکیبات بور نیز تولید می شود.

انواع بوراکس

Borax براساس تعداد بلور های متبلور در ساختار خود به سه گروه تقسیم می شود:

  • بوراکس بی آب یا تترا بورات سدیم (Na2B4O7)
  • بوراکس پنتا هیدرات (Na2B4O7 5H2O)
  • دکا هیدرات بوراکس (Na2B4O7 10H2O)

Borax به شکل آب پوشیده دارای دو نوع پنتا هیدرات و دکا هیدرات می باشد که به صورت خشک و آب پوشیده وجود دارد، فرق این دو گونه در مقدار آب موجود در ساختار این ترکیبات است. بوراکس دکا با داشتن 10 مولکول آب پرکاربرد ترین نوع این ماده است. نوع خشک آن (نوع پنتا) بدون آب بوده و در ساختار خود دارای 5 مولکول آب می باشد. حلالیت این مواد در آب باهم تفاوت دارد و نوع دکا با داشتن بالاترین مولکول آب به خوبی نیز در آب حل شده و کاربرد فراوانی نسبت به سایر مواد بوراکس دارد.

فرمول شیمیایی B4H10Na2O12
جرم مولکولی 291.3 g/mol
CAS.NO 11130-12-4
انحلال پذیری محلول در آب (38 g / L H2O در دمای 20درجه ی سانتی گراد)

کاربرد بوراکس پنتا

بوراکس پنتا کاربردهای بسیار فراوانی دارد که در این قسمت به شرح برخی از این کاربردها می پردازیم :

در مواد شوینده :

یکی از کاربردهای بوراکس پنتا در ساخت و تولید مواد شوینده و بهداشتی است . وجود بوراکس پنتا در ساختار مواد شوینده باعث از بین رفتن لکه ها و کثیفی های روی پارچه و سطوح می شود .

از Borax Penta برای تولید انواع پودرهای ماشین لباسشویی ، پودرهای ماشین ظرفشویی ، مایع دست شویی و ظرف شویی و … استفاده می شود .

 در اسلایم :

از Borax Penta برای ساخت ژل اسلایم استفاده می شود . بوراکس پنتا باعث ایجاد خاصیت کشسانی در بافت ژل اسلایم می شود.

 و ساخت حشره کش :

از این ترکیب شیمیایی برای تولید و ساخت انواع حشره کش ها استفاده می شود . Borax Penta به عنوان یک سم عمل می کند و می تواند حشرات موذی را از بین ببرد .

چگونه با خیال راحت از بوره استفاده کنیم؟

به طور کلی، در صورت احتیاط های مناسب، بوراکس پنتا به عنوان یک محصول تمیز کننده بی خطر است.

  • طبق قراردادهای جهانی به دلیل محرک بودن این ماده کاربرد آن در محصولات آرایشی و شوینده ها ممنوع و یا محدود شده است.
  • استفاده از تجهیزات مراقبتی هنگام کار با این ماده زیرا استنشاق و تماس  آن باعث تحریک ریه، پوست و چشم می شود به ویژه در استفاده از شوینده های خانگی از دستکش استفاده کنید و زخم ها را بپوشانید تا مانع جذب این ماده از طریق پوست شود.
  • در صورت تماس این ماده با لباس هنگام کار لباس های آغشته را خارج کرده و پوست و دست ها را با آب و صابون کاملا بشویید.
  • این ماده برای کودکان بسیار خطرناک است و باید از دسترس بچه ها دور نگه دارید.
  • استفاده از آفت کش های بوره و اسید بوریک در زمین های کشاورزی کاربرد دارد. در زمان استفاده از ورود حیوانات خودداری کنی زیرا باعث مسمومیت و مرگ آنها می شود.

خرید بوراکس پنتا

بوراکس پنتا از جمله مواد شیمیایی می باشد که توسط شرکت سورن شیمی به تولید کنندگان عزیز کشور ارائه می شود .

Borax Penta شرکت سورن شیمی ، کاملا مرغوب و بهداشتی می باشد و تولید کنندگان می توانند برای امور مختلف و صنایع مختلف از آن استفاده کنند.

برای اطلاع از آخرین قیمت بوراکس پنتا می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .