فروش سدیم متیل پارابن

تاریخ انتشار : 2022/01/14

متیل پاران یا همان نپاژن یک ماده نگهدارنده بسیار پرکاربرد است. این ماده دارای فرمول شیمیایی CH۳(C۶H۴(OH)COO) است. همچنین از این ماده بدلیل خواص ضدقارچی که دارد، به طور معمول در محصولات آرایشی و بهداشتی نیز استفاده می شود. این ماده همچنین به عنوان یک تنگهدارنده در مواد غذایی استفاده شده و با کد E218 شناخته می شود. این ماده معمولا برای استفاده در مواد غذایی، در ترکیب با دیگر نگهدارنده ها استفاده می شود.

روش تولید متیل پارابن

فرایند سنتز متیل پارابن ساده، کم مصرف و با آلودگی کم است. سنتز شامل مراحل زیر میباشد:
افزودن متانول به هیدروکسی بنزوئیک اسید باعث واکنش می شود
سپس افزودن کاتالیزور سدیم هیدروژن سولفات به این مخلوط
بعد از آن گرم کردن برای حل شدن این مواد
سپس گرم کردن بیشتر
تقطیر در جداکننده آب
انجام واکنش به مدت ۳ تا ۱۸ دقیقه
سپس ریختن مایع واکنش و تبخیر بیش از حد متانول
ریختن ۵% هیدروژن کربنات سدیم
فیلترکردن شستشو و خشک کردن برای به دست آوردن محصول نهایی

خصوصیت معمول پروپیل پارابن :

فعالیت ضد میکروبی :

پروپیل پارابن فعالیت ضد میکروبی را در PH 4-8 از خود نشان می دهد. تاثیر نگهدارندگی با افزایش PH و به علت تشکیل آنیون های فنولات کاهش پیدا می کند.

پارابن ها در برار قارچ بیشتر از باکتری ها فعال هستند.

پارابن ها همچنین در برابر باکتری های گرم مثبت بیشتر از باکتری های گرم منفی فعال هستند. فعالیت پارابن ها با افزاش طول زنجیره alkyl moiety افزایش پیدا می کند. هرچند حلالیت کاهش می یابد. فعالیت ممکن است با ترکیب کردن پارابن ها افزایش پیدا کند.

پروپیل پارابن همراه با متیل پارابن در فرآورده های تزریقی و در ترکیب با سایر پارابن ها در فرمولاسیون های موضعی و خوراکی استفاده می شود.

کاربرد های متیل پارابن :

پارابن ها در انواع محصولات آرایشی و بهداشتی مثل شامپوها، مرطوب کننده ها، ژل های شستشو خمیردندان ها، محصولات زیبایی و همچنین در انواع محصولات دارویی موضعی و تزریقی و انواع غذاها به کار می روندبه طوری که گفته می شود پارابن ها در بیش از ۹۰ درصد محصولات آرایشی و بهداشتی وجود دارند که به تعدادی از انها اشاره میکنیم:

  • محصولات اصلاح
  • محصولات مراقبت از مو
  • مرطوب کننده ها

متیل پارابن معمولا به عنوان قارچ کش در محیط های غذایی استفاده می شود و همچنین در تعدادی از غذاهای فرآوری شده و داروها مورد استفاده قرار می گیرند

 

غذاهای حاوی سدیم متیل پارابن چیست؟

محصولات غذایی معمولی که حاوی پارابن هایی برای حفظ هستند، شامل آبجو، سس، دسر، نوشابه، ترنج، ترشی، محصولات لبنی منجمد، سبزیجات فرآوری شده و شربت های طعم دهنده می باشد. بعضی از میوه ها مانند زغال اخته حاوی پارابن ها به عنوان نگهدارنده های طبیعی هستند.

ایمنی

اختلاف نظرهایی وجود دارد در مورد این نکته که غلظت متیل‌پارابن موجود در لوازم آرایشی بهداشتی در حد سمی است یا نه. این ماده از طریق پوست یا دستگاه گوارش جذب می­شود با این حال شواهدی دال بر ایجاد حساسیت پوستی در برخی موارد مشاهده شده است.
پارابن ها که به عنوان نگه دارندۀ لوازم آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرند، آلرژی زا هستند، ترشحات داخلی را مختل می‌کنند و می‌توانند سرطان زا باشند. وجود این ماده در ترکیبات محصولات بیو ممنوع است.

مسمومیت زایی این ماده:

مطالعات در مورد مسمومیت حاد این ماده نشان داده که نپاژن از نظر خوراکی و تزریق در حیوانات عملا غیر سمی است.

در تحقیقاتی که بر روی جمعیتی از مردم با پوست طبیعی انجام شد، اثر تحریک کنندگی و حساسیت زا در متیل پارابن مشاهده نشد.

با این حال، برخی واکنش های آلرژیک بعد از خوردن پارابن گزارش شده است.

فروش متیل پارابن

متیل پارابن در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی  آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می باشد.

شرکت سورن شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متیل پارابن مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمتهای عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت  سایر اشخاص حقیقی و حقوق دیگر مقایسه نمائید.