فروش اسانس گل محمدی

تاریخ انتشار : 2021/09/19

اسانس گل محمدی را می توان طلای مایع نامید. این اسانس از گل خوشبویی به اسم ل محمدی گرفته می شود. گل محمدی گلی است که دارای طبیعت معتدل است ،شما با بوییدن اسانس طبیعی آن میتوانید سردرد های خود را تسکین ببخشید. در پاکسازی پوست صورت این اسانس بسیار قوی عمل کرده و یک آبرسان طبیعی برای پوست های خشک و آسیب دیده است. می توان گفت که تقریبا هیچ عارضه ی جانبی بر روی پوست ندارد، و یک ماده ی طبیعی مفید برای پوست و مو است.

اسانس گل محمدی

با ارزش‌ترین محصول گل‌محمدی اسانس آن است که از تقطیر گل‌های تازه با آب به دست می‌آید و در نهایت کانکریت رز که ماده خمیری زرد رنگ می‌باشد از اسانس گرفته می‌شود. کانکریت رز یا گل محمدی با حلال‌هایی نظیر هگزان و پترولیم استخراج می‌شود و از هر ۳۵۰ کیلو گرم گل‌ محمدی، یک کیلو از آن به دست می‌آید که تاکنون در ایران فرآوری و تولید اسانس گل محمدی و کانکریت رز سابقه نداشته است و با تولید بیش از ۳۵ هزار تن گل محمدی در این کشور حدود ۹۵ درصد محصول برداشت شده صرفا به گلاب، به عنوان ارزان‌ترین محصول نهایی گل محمدی، تبدیل می‌شود.

خواص اسانس گل

1- گلبرگ تازه گل محمدی خاصیت ملین داشته و گلبرگ خشک آن قابض است. همچنین برگ و غنچه خشک شده گل محمدی نیز دارای خاصیت قابض کنندگی  است.
2- گل محمدی، برای درد معده، روده، گوش درد، دندان درد و ترمیم زخم تجویز می شود.
3- عصاره گلبرگ آن برای زخم دهان، سردرد، گلو درد و به عنوان تب بر و همچنین در رفع بی خوابی و درمان استفراغ تجویز می شود.
4- ابوعلی سینا گلاب را قابض دانسته و شربت آن را برای نارسایی کبد و صفرا تجویز می کرد.
5- از روغن گل محمدی می‌توان به عنوان یک ملین برای درمان یبوست استفاده کرد، بوییدن عطر این گل در درمان افسردگی، رفع غم و اندوه و اضطراب موثر است.
6- شربت گل محمدی نیز برای درمان بیماری های گوارشی و تنفسی و همچنین رفع گرما زدگی موثر است.
7- اسانس محمدی به عنوان نشاط آور، ضد افسردگی، ضد فشارهای عصبی و استرس استفاده می شود.
8- برخی از مردم از پف زیر چشم شکایت می کنند، گلاب با خاصیت ضد التهاب و خنک کننده بودن از پف کردن زیر چشم جلوگیری خواهد کرد.
9- شربت گل محمدی، با بهبود عملکرد روده‌ها از بدن سم‌زدایی و یبوست را هم رفع می‌کند.
10- مصرف دمنوش گل محمدی با کاهش اشتها و نیز کمک به چربی سوزی و هضم بیشتر غذا‌ می‌تواند تا حدودی باعث لاغری و کاهش وزن شود.
11- استفاده از اسانس گل ، ناتوانی های جنسی را که منشاء مشکلات عصبی و افسردگی است، درمان می‎کند. این دمنوش گیاهی قدرت و میل جنسی آقایان را افزایش می‌دهد

کاربردهای اسانس گل محمدی

  1. تولید کیک
  2. قنادی
  3. تولید شیرینی
  4. تولید گلاب
  5. تولید بستنی
  6. تولید آدامس
  7. تولید عطر
  8. تولید لوازم آرایشی و بهداشتی

عوارض جانبی و مضرات گل محمدی

• گل محمدی و دمنوش یا چای گل محمدی بی ضرر هستند اما مصرف میوه گل محمدی عوارضی مانند حالت تهوع و استفراغ، اسهال، یبوست، سوزش سر دل، خستگی، بیخوابی، سردرد، گرفتگی معده و واکنش های آلرژیک در فرد را به همراه دارد.

• اگر اسانس گل محمدی بیش از حد مصرف گردد به دلیل ویتامین C فراوان موجود در آن سبب ابتلا فرد به سنگ کلیه خواهد شد.

• ویتامین C فراوان گل محمدی سبب افزایش جذب آهن شده و برای بیماران مبتلا به تالاسمی مضر است.

فروش اسانس گل محمدی

اسانس گل به طور کلی دارای دو قسمت جامد و مایع است و حالت روغنی دارد. برای تهیه اسانس گل محمدی می توانید از طریق شرکت سورن شیمی که ارائه کننده ها اسانس های خوراکی در کشور است، اقدام کنید.