تگزاپن صدفی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

تاریخ انتشار : 2021/07/19

تگزاپن صدفی، نام کاربری دیگری هم دارد، به نام سدیم لوریل اترسولفات، تگزاپن به شکل مایعی ویسکوز بی رنگ وخمیر سفید تقریبا نیمه شفاف که درآب خیلی سخت حل می شود. زیرا پایداری خوبی دربرابر آب های سخت دارد.
دمای ذوب تگزاپن 206رجه سانتیگراد است. چگالی این ماده 1/01 cm می باشد. رنگ تگزاپن تقریبا سفید مات است به همین دلیل دراکثر اوقات بی رنگ نامیده می شود وبسیار نرم و ملایم است.

مشخصات تگزاپن صدفی

مایعی ویسکوز بی رنگ است. نام کاربری دیگری هم دارد، به نام سدیم لوریل اترسولفات، این ماده به هرنسبتی قابل جل شدن در آب رادارد، زیرا ازپایداری بسیار قوی دربرابر آب های سخت برخوردار است. دمای ذوب تگزاپن 206درجه سانتیگراد است، چگالی آن 1/01g/m می باشد.

تگزاپن صدفی چگونه تهیه و تولید می شود؟

این خمیر نیمه شفاف که مایل به زرد است ویویی ملایمی دارد ازترکیب یک الکل چرب مانند روغن نارگیل با اکسید اتیلن ومتعاقب آن سو لفوناسیون به دست می آید.

 

تگزاپن صدفی وکاربرد هایش؟

در اکثریت کارخانه های بزرگ صنایع شوینده‌ها ازجمله تولید کنندگان شامپو سر وصابون های بدن به دلیل این که تگزاپن کف سبکی تولید می کند، غلظت ندارد، استفاده می کنند. علاوه بر این برای تمیز کاری های گسترده وبزرگ که یک پاک کننده قوی لازم است، از تگزاپن استفاده می‌کنند. مانند تمیزکردن کف کارخانه ها وکارواش هاو گاراژ هاوحتی برای تمیزکاری موتور ماشین که چرب است. تگزاپن به راحتی عمل می کند.
شاید متوجه نباشید که درخمیر دندان هم کمی تگزاپن صدفی وجود دارد.
در ساختار لوسیون وکرم ها، شامپوهای مختلف وصابون های بدن تگزاپن کاربرد دارد. همچنین جز مواد اولیه داروسازی وآرایشی بشمار می آید.

خواص تگزاپن چیست؟

اگر قصد دارید کف مکان های بزرگی مثل کارخانه، گاراژ ویا کارواش ها را بشویید وکاملا تمیز شود. از تگزاپن صدفی استفاده کنید. این ماده شیمیایی خاصیت چرب زدایی و پاکنندگی قوی دارد، از تگزاپن حتی برای شستشوی موتور ماشين استفاده می شود.

فواید وخواص استفاده از تگزاپن صدفی چیست؟

ازاین ماده شیمیایی درتولید عطر واسپری استفاده می کنند. تگزاپن صدفی شکل بسیار زیبا وبی نظیری دارد باعث جلب توجه می شود به خصوص در محصولات آرایشی و بهداشتی که به عنوان اسانس وغلیظ کننده درآنها استفاده می شود. تگزاپن درهر دمای قابل استفاده است وقیمت خوبی برای مصرف کننده دارد. این ماده برمحیط زیست اثرات منفی کمی دارد.

 

ازخطرات وآسیب های تگزاپن بر روی چشم چه می دانید؟

درحالت طبیعی قرنیه چشم به مدت کوتاهی برای ترمیم خود لازم دارد اما تگزاپن صدفی باعث شده این روند طبیعی 2روز دیر تر انجام شود،که اگر قرنیه چشم به خوبی درمان نشود دچارعفونت وزخم می گردد.به هر حال تگزاپن صدفی باعث می‌شود ترمیم بافت پوششی قرنیه طولانی تر شود.
بیشترین اسیبی که چشم دچار آن می شود ازبین رفتن یا آسیب دیدن پروتئین های چشم است، اگر شما به مدت زمان طولانی ازمحصولاتی که تگزاپن دارند استفاده کنید دچار کدر شدن چشم می شوید.

 

توصیه در مورد استفاده از محصولات تگزاپن دار؟

اگرمراقبت از پوستتان اهمیت دارد. باید مراقب باشید، ازمحصولاتی که تگزاپن صدفی دارد. استفاده نکنید! زیرا باعث می شود رطوبت پوست ازبین برودکه با خارش شدید وسوزش فروان ونازک شدن پوست همراه است.
تگزاپن تنها لایه اپیدرم پوست را تخریب نمی کند. این ماده برای دهان نیز مشکلاتی به وجود می آورد، تگزاپن برروی مخاط دهانی تأثیر دارد به این روش که روی پروتئین ها وموسین دهان تخریب ایجاد می کند وباعث زخم وافت می شود. اگر مبتلا به بیماری کم کاری غدد بزاقی هستید، به شما توصیه می کنم ازخمیردندان حاوی تگزاپن وسیگار دوری کنید.

 

نحوه نگهداری وبسته بندی تگزاپن چگونه است؟

این ماده غلیظ را می توان یک سال کامل نگهداری کرد اما به شرطی که شرایط مناسب باشد، این شرایط شامل دور بودن از گرما شدید، باران ونور خورشید و جلوگیری از یخ زدگی.
برای این که دما 60 درجه سانتیگراد باشد می توان ازسیستم آب گرم برای افزایش آن استفاده کنیم. ممکن است هنگام حمل و نقل ازهم گسستگی ایجاد شود این موضوع با همزدن ماده ازبین می رود.
تگزاپن را دربسته های پلاستیکی یا فولاد زنگ نزن محکم نگهداری می کنند. دمای مناسب برای نگهداری 5تا 49 درجه سانتیگراد است.

خرید تگزاپن صدفی

تگزاپن صدفی به علت این که قیمت مناسبی دارد. مصرف کننده از آن راضی است. زیرا این ماده شکل وظاهری زیبا به محصولات می دهد، تگزاپن درساخت عطر و اسپری استفاده می شود، تگزاپن درهر مایی قابل استفاده است. اثرات زیست محیطی کمی دارد. شرکت سورن شیمی یکی از اصلی ترین تولید کنندگان این محصول می باشد.