تولید کننده پارافین کلره

تاریخ انتشار : 2021/08/24

پارافین کلره به نوعی از پارافین های صنعتی می گویند که از نظر رده بندی شیمیایی در گروه پلاستی سایزرها قرار می گیرد. این محصول به عنوان یک ماده اولیه، قابلیت های بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. همچنین در برخی صنایع نیز به عنوان ماده ای مکمل برای تولید محصولات جدید مورد استفاده قرار می گیرد. گفتنی است که در برخی مواقع نیز جزء کالاهای واسطه ای محسوب شده و می تواند جایگزین مناسبی برای DOP باشد.

جزییات پارافین کلره:

  • فرمول شیمیایی: CnH۲n+۲-yCly
  • نامهای دیگر: chlorinated paraffin
  • شکل ظاهری: مایع

خواص شیمیایی پارافین کلره

پارافین های کلره یک ترکیب شیمیایی ساده نیستند بلکه مخلوط پیچیده ای ازمولکول های گوناگون هستند که اختلاف آنها در طول زنجیر هیدروکربن, تعداد و محل قرار گرفتن اتم های کلر متصل به این زنجیره ها است.در محصولاتی با درصدهای کم کلر مولکول های پارافین کلره نشده نیز وجود دارد.در طی فرایند کلراسیون پارافین ها, اتم های کربن نوع سوم سریع تراز نوع دوم و اتم های کربن نوع دوم سریعتر از نوع اول واکنش می دهند ولی پایداری اتم های کلر دار در پارافین کلره عکس این قاعده است و از نوع اول به سوم کاهش می یابد. پارافین های کلره در اثر تابش نور یا حرارت بیش از 120 درجه سیلیسیوس تجزیه می شوند و عمل تجزیه با خارج شدن گاز کلرید هیدروژن صورت می گیرد به چنین واکنشی دی هیدروکلراسیون می گویند.

فرآیند تولید پارافین کلره به چه صورت می باشد؟

پارافین های کلردار در یک فرآیند دسته ای کلرزنی به پارافین های نرمال مایع یا موم مذاب، از تقطیر نفت ساخته می شوند. در اصل از واکنش گاز کلر خالص و پارافین بدون حضور هیچ گونه حلالی به همراه مقدار کمی اکسیژن به عنوان کاتالیزور در دمای 800 تا 1000 درجه تهیه می شود.

دمای این واکنش نباید از 1200 درجه بیشتر شود، چون سبب سیاهی محصول می شود. این واکنش گرمازا است و منجر به تولید اسید هیدروکلریک جانبی می شود. پس لازم است زمانی که واکنش آغاز می شود با خنک کردن دمای سیستم آن را کنترل کرد. پس از حذف آثار باقی مانده اسید، دسته های تمام شده با افزودن مقدار کمی روغن گیاهی اکسید شده تثبیت می شوند. با پیشرفت واکنش ویسکوزیته محصول نیز افزایش می یابد.

فرآیند تولید

1.اختلاط حلال و خوراکی

2.سرمایش

3.فیلتراسیون اولیه

4.استخراج با حالل

5.فیلتراسیون نهایی

6.قالب گیری

7.بسته بندی

پارافین کلره

پارافین کلره

نگهداری از پارافین کلره

با توجه به این که این ماده جز مواد سمی دسته بندی می شود که احتمال ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهند ، بنابراین توصیه می شود به هنگام تماس طولانی مدت و یا استفاده مداوم از آن در آزمایشگاه ها ، انبارها ، کارگاه ها و کارخانه ها از دستکش ، ماسک ، کلاه ، عینک و لباس ایمنی مناسب استفاده نمایید.

باید در انبارهای فولادی هوای فشرده یا درامهای ذخیره شده در انبارهای خنک نگهداری شود. عمر تضمین شده یک سال پس از تاریخ تولید است.

بسته بندی

بشکه 265 کیلوگرم، درام های پلی اتیلن و مواد بسته بندی مصرف کننده امکان پذیر است.

حمل و نقل و ذخیره سازی

باید در انبارهای فولادی هوای فشرده یا درامهای ذخیره شده در انبارهای خنک نگهداری شود. عمر تضمین شده این ماده یک سال از تاریخ تولید است.

خرید پارافین کلره از تولید کننده

شما می توانید از شرکت سورن شیمی این ماده ارزشمند را تهیه فرمایید. برای سفارش و خرید پارافین کلره تماس بگیرید.