آیا می توانید اسانس را به لباسشویی اضافه کنید؟

تاریخ انتشار : 2023/09/28

آیا می توانید اسانس را به لباسشویی اضافه کنید؟ تا زمانی که آن را درست انجام دهید، بله! مطمئناً می توانید اسانس لباسشویی را به لباس های خود اضافه کنید. من پوست بسیار حساس و آسم دارم، بنابراین بسیاری از عطرهای مصنوعی باعث ایجاد جوش یا عطسه من می شوند. ما معمولا از یک شوینده لباسشویی شفاف و بدون عطر استفاده می کنیم، اما دلم برای داشتن یک عطر خوب تنگ شده بود. بنابراین تصمیم گرفتم که از اسانس استفاده کنم!

من دوست دارم ترکیب های پخش کننده خودم را درست کنم تا از آنها در خانه لذت ببرم. لیست کامل را از اینجا دریافت کنید.

از چه اسانس هایی در لباسشویی استفاده کنید؟

اسانس لباسشویی مختلفی برای اهداف مختلف وجود دارد. همچنین باید در نظر داشته باشید که چه نوع عطرهایی را دوست دارید.
به عنوان مثال، اگر به عطر مرکبات علاقه دارید، می توانید از لیمو، پرتقال یا گریپ فروت استفاده کنید. اینها بوی شگفت انگیزی دارند و برای از بین بردن چربی و بو عالی هستند (من همیشه از اسانس لیمو برای لباس های ورزشی پسرم استفاده می کردم).
هنگام شستن ملحفه ها، پتوها و حوله ها، می توانید از رایحه های آرامش بخش مانند اسطوخودوس یا اکالیپتوس استفاده کنید. بهترین اسانس ها برای شستن لباس ها روغن اسطوخودوس، لیمو و روغن درخت چای است.

در اینجا چند اسانس لباسشویی دیگر وجود دارد که می توانید امتحان کنید و برای چه مواردی می توان از آنها استفاده کرد:

اسانس نعناع فلفلی و نعناع اینها خواص ضد باکتریایی و ضد میکروبی دارند. اسانس نعناع فلفلی برای استفاده همراه با روغن درخت چای زمانی که فردی در خانه شما بیمار است، عالی است.
اسانس رزماری این برای تقویت سیستم ایمنی بدن شما عالی است. همچنین دارای خواص ضد قارچی است، بنابراین اگر کسی با پای ورزشکاران سروکار دارد، این یک گزینه عالی است.
اسانس لیمو، ریحان یا رزماری، نعناع، لیمو – از مخلوط کردن رایحه ها عصبی نباشید. اینها برخی از ترکیب های مورد علاقه من برای لباس های شسته شده با بوی تازه هستند. ترکیب اسانس خود را بسازید.

اسانس لباسشویی

اسانس برای ضدعفونی کردن لباس‌ها

وقتی به دنبال اسانس لباسشویی هستید، مطمئن شوید که به جای روغن‌های معطر، روغن‌های ضروری خالص دریافت می‌کنید. اگر روغن‌های معطر دریافت می‌کنید، کاری جز افزودن یک عطر خوب انجام نمی‌دهند.

اگر می خواهید یک اسانس ضد عفونی کننده خوب داشته باشید، در اینجا برخی از بهترین گزینه ها وجود دارد:

  • روغن درخت چای
  • نعناع تند
  • نعناع
  • رزماری
  • اسطوخودوس
  • آویشن

آیا اسانس ها لباس ها را خراب می کنند؟

وقتی به کلمه “روغن” فکر می کنید، ممکن است به روغن موتور یا یک همبرگر چرب فکر کنید. اگر روغن‌های ضروری خالص دریافت می‌کنید، نباید هیچ نوع لکه‌ای روی لباس‌هایتان باقی بگذارند.

چگونه اسانس ها را در لباس‌شویی خود بریزید؟

شما فقط به مقدار کمی روغن نیاز دارید تا عطر و بوی خوبی به لباستان بدهد. بطری مواد شوینده لباسشویی بدون عطر را بردارید، سپس دو یا سه قطره از اسانس مورد نظر خود را اضافه کنید.

سپس بطری را خوب تکان دهید و بو کنید. اگر مورد پسند شماست، همین است! اگر به اندازه کافی قوی نیست، می توانید هر بار یک قطره اضافه کنید تا کامل شود. اطمینان حاصل کنید که هر بار که لباس‌ها را می‌شویید، بطری را تکان دهید تا روغن و مواد شوینده ترکیب شوند.

آیا اسانس ها در لباسشویی آتش می گیرند؟

از آنجایی که ماشین لباسشویی شما با آب پر می شود، اسانس لباسشویی شما آتش نمی گیرند. با این حال، اگر آنها را به لباس های خود در خشک کن اضافه می کنید، احتیاط کنید.

روغن‌های ضروری قابل اشتعال هستند و این مقاله خطرات قرار دادن اسانس ها را مستقیماً روی لباس‌هایتان قبل از رفتن به خشک‌کن توضیح می‌دهد.