رنگ موی بدون آمونیاک خوب است یانه؟

تاریخ انتشار : 2022/04/14

Rate this post
رنگ موی بدون آمونیاک، اگر اهل رنگ کردن مو باشید، احتمالا اسم این گونه رنگ موها را شنیده اید. از جایی که رنگ مو یکی از پر مصرف ترین محصولات آرایشی است و ارتباط مستقیم با موهای شما دارد، پس باید به جنس آن توجه کنید.

دلیل این که رنگ موها بعد از رنگ دچار خشکی و شکنندگی می شود، مواد و فرمولاسیون پیچیده آن می باشد. بعد از تحقیقات انجام شده محققان متوجه شدند که در صورتی که آمونیاک داخل رنگ موها نباشد، میزان خشک شدن و وز شد موها را به شدت کاهش می دهد.

مشکلی که آمونیاک ایجاد می کند این است که کوتیکول مو را از هم باز می کند و رنگدانه ها را از بین می برد، سپس رنگ را به داخل مو هدایت می کند. تجربه نشان داده است که رنگ موهای دارای آمونیاک اگر چه که باعث خشکی می شوند اما معمولا دوام بالایی دارند.

عملکرد آمونیاک در رنگ مو

آمونیاک یک ماده شیمیایی با خاصیت قلیایی می باشد که باعث افزایش PH رنگ مو و قلیایی شدن آن می شود. قلیایی شدن رنگ مو باعث می شود که در هنگام قرار گرفتن بر روی موها، کوتیکول مو باز شود و از این طریق رنگدانه های رنگ مو بتوانند به داخل کورتکس مو راه پیدا کنند. این در حالی است که آمونیاک موجود در رنگ مو، با از بین بردن رنگدانه های طبیعی مو، موها را برای دریافت رنگدانه های رنگ مو آماده می کند.

 

چرا بهتر است از رنگ موی بدون آمونیاک استفاده شود؟

بسیاری از افراد نمی دانند که چرا بهتر است از رنگ موهای بدون آمونیاک استفاده کنند، یکی از روش های موثر برای کمتر آسیب دیدن موها استفاده از رنگ موهای بدون آمونیاک است. بنابراین اگر می خواهید موهای خود را به دفعات رنگ کنید بهتر است از این مدل رنگ موها برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید. در این میان بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که ph موهای شما به صورت اسیدی است و شما برای اینکه بتوانید ph موهای خود را تنظیم کنید بهتر است که از رنگ موهای بدون آمونیاک کمک بگیرید. چراکه رنگ موهای معمولی این خاصیت را نداشته و به دلیل تغییر ph موهای شما، پس از مدتی موهای شما به سمت خشک شدن می رود. این رنگ موها در مقایسه با رنگ موهای معمولی از قیمت بالاتری برخوردار است. بنابراین بهتر است که به آن توجه کنید.

چرا رنگ های نیمه دائمی بهتر از دائمی می باشند؟

آمونیاک و مونو اتانول آمین هر دو لیپید کوتیکول طبیعی، اسید ایکوسانوئیک ۱۸ میلیلیتر را حذف می کنند که هیدروفوبیت را به فیبر تبدیل می کند. استفاده از color های دائمی ممکن است سبب از بین رفتن ۱۸-MEA و ایجاد هیدروفیل مو شود.

قسمت دوم  رنگ مو ها کرم یا لوسیون نامگذاری می شود و یک مایع سفید حاوی اکسیدان (هیدروژن پروکسید) است. هیدروژن پراکسید (آب اکسیژنه) با درصدهای مختلف در رنگ موهای دائمی و نیمه دائمی و موقتی کاربرد دارد.

نرم کننده های hair بسیار قلیایی هستند.

به همین دلیل، تغییر رنگ موهای صاف به طور شیمیایی با هیدروکسیدها و یا با تيوگليکولات، روشی است که امکان صدمه و شکست شدن مو را بیشتر می کند

بنابراین color های نیمه دائمی به جای دائمی آنها، گاهی استفاده می شوند.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp