۱۰ مزیت برتر روغن نارگیل

تاریخ انتشار : 2021/06/10

روغن نارگیل به عنوان یک غذای عالی به بازار عرضه می شود. ترکیب بی نظیر اسیدهای چرب در روغن نارگیل ممکن است اثرات مثبتی بر سلامتی شما داشته باشد، مانند تقویت چربی، سلامت قلب و عملکرد مغز. در این مقاله ۱۰ مزیت روغن نارگیل ارائه شده است.

کاربرد روغن نارگیل

۱٫ حاوی اسیدهای چرب سالم است

روغن نارگیل در برخی از چربی های اشباع شده بسیار زیاد است. این چربی ها در مقایسه با سایر چربی های رژیم غذایی تأثیرات متفاوتی در بدن دارند. اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل می توانند بدن شما را به سوزاندن چربی تشویق کنند و آنها انرژی سریع بدن و مغز شما را تأمین می کنند. روغن نارگیل همچنین کلسترول HDL (خوب) را در خون شما افزایش می دهند، که ممکن است به کاهش خطر بیماری های قلبی کمک کند.

بیشتر چربیهای رژیم غذایی به عنوان تری گلیسیرید های زنجیره ای طولانی (LCT) طبقه بندی می شوند، در حالی که روغن نارگیل حاوی مقداری تری گلیسیرید با زنجیره متوسط (MCTs) است که زنجیره های اسیدهای چرب کوتاه تر هستند. هنگامی که MCT می خورید، آنها تمایل دارند مستقیم به کبد شما بروند. بدن شما از آنها به عنوان منبع سریع انرژی استفاده می کند یا آنها را به کتون تبدیل می کند. کتونها می توانند فواید قدرتمندی برای مغز شما داشته باشند ، و محققان در حال مطالعه کتونها به عنوان درمانی برای صرع، بیماری آلزایمر و سایر شرایط هستند.

۲٫ ممکن است سلامت قلب را تقویت کند

نارگیل یک ماده غذایی غیر معمول در جهان غرب است که مصرف کنندگان اصلی آن آگاهی از سلامتی است. با این حال، در برخی از نقاط جهان، نارگیل که با روغن نارگیل پر شده است یک ماده اصلی رژیم غذایی است که مردم برای آن نسل ها پیشرفت کرده اند. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال ۱۹۸۱ اظهار داشت كه جمعیت توكلائو، یك زنجیره جزیره در اقیانوس آرام جنوبی، بیش از ۶۰٪ کالری خود را از نارگیل به دست می آورد. محققان نه تنها سلامت كلی خوبی را نشان دادند ، بلكه از نظر ضربان قلب بسیار پایین است. مردم کیتاوان در پاپوآ گینه نو نیز در کنار غده ها، میوه و ماهی، بسیاری از نارگیل ها را می خورند و دچار سکته مغزی یا بیماری قلبی می شوند.

۳٫ ممکن است چربی سوزی را تشویق کند

چاقی یکی از بزرگترین شرایط سلامتی است که امروزه بر جهان غرب تأثیر می گذارد. در حالی که برخی فکر می کنند چاقی فقط به چه مقدار کالری در بدن می خورد، اما منبع آن کالری نیز مهم است. غذاهای مختلف به روش های مختلفی روی بدن و هورمون ها تأثیر می گذارند. MCT ها در روغن نارگیل می توانند تعداد کالری سوزانده شده بدن شما را در مقایسه با اسیدهای چرب با زنجیره طولانی تر افزایش دهند. یک مطالعه نشان داد که خوردن ۱۵ تا ۳۰ گرم از MCT در روز ۵ درصد هزینه انرژی ۲۴ ساعته را افزایش می دهد. با این حال، این مطالعات به طور خاص اثرات روغن نارگیل را بررسی نکردند.

آنها اثرات بهداشتی MCT ها را بررسی کردند ، به استثنای اسید لوریک ، که تنها حدود ۱۴٪ از روغن نارگیل را تشکیل می دهد. در حال حاضر هیچ مدرک خوبی برای گفتن وجود ندارد که خوردن روغن نارگیل به خودی خود باعث افزایش تعداد کالری مصرفی شما می شود.به خاطر داشته باشید که روغن نارگیل کالری بسیار بالایی دارد و در صورت خوردن آن به مقدار زیاد به راحتی می تواند منجر به افزایش وزن شود.

۴٫ ممکن است اثرات ضد میکروبی داشته باشد

اسید لوریک حدود ۵۰٪ از اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل را تشکیل می دهد. هنگامی که بدن شما اسید لوریک را هضم می کند ، ماده ای به نام مونولورین تشکیل می دهد. هر دو اسید لوریک و مونولورین می توانند پاتوژن های مضر ، مانند باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها را از بین ببرند. به عنوان مثال ، مطالعات لوله آزمایش نشان می دهد که این مواد به از بین بردن باکتری ها، که باعث عفونت استاف می شود، کمک می کند و مخمرها، منبع مشترک عفونت های مخمر در انسان است.

شواهد دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد استفاده از روغن نارگیل به عنوان دهانشویه – فرایندی بنام روغن کشیدن – از بهداشت دهان و دندان سود می برد ، اگرچه محققان این شواهد را ضعیف می دانند. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد روغن نارگیل خطر ابتلا به سرماخوردگی یا سایر عفونتهای داخلی را کاهش می دهد.

۵٫ ممکن است گرسنگی را کاهش دهد

یکی از ویژگی های جالب MCT این است که ممکن است گرسنگی را کاهش دهند. این ممکن است مربوط به نحوه سوخت و ساز بدن شما در چربی ها باشد ، زیرا کتون ها می توانند اشتهای فرد را کاهش دهند. در یک مطالعه، ۶ مرد سالم مقادیر متفاوتی از MCT و LCT مصرف کردند. كساني كه بيشترين MCT را خوردند ، كمتر از كالري در روز مي خورند. یک مطالعه دیگر در ۱۴ مرد سالم گزارش داد که افرادی که بیشترین MCT را در صبحانه می خورند ، در هنگام ناهار کالری کمتری مصرف می کنند.

این مطالعات کوچک بودند و از بازه زمانی خیلی کوتاهی برخوردار بودند. اگر این اثر در طولانی مدت ادامه داشته باشد ، می تواند منجر به کاهش وزن بدن در طی چند سال شود. اگرچه روغن نارگیل یکی از غنی ترین منابع طبیعی MCT ها است ، اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه مصرف روغن نارگیل اشتها را بیشتر از روغنهای دیگر کاهش می دهد وجود ندارد.

روغن نارگیل

۶٫ ممکن است تشنج را کاهش دهد

در حال حاضر محققان در حال مطالعه رژیم کتوژنیک هستند که دارای کربوهیدرات بسیار کم و چربی زیادی برای درمان اختلالات مختلف است.

مشهورترین کاربرد درمانی این رژیم درمانی ، درمان صرع مقاوم به دارو در کودکان است.

این رژیم به میزان چشمگیری میزان تشنج را در کودکان مبتلا به صرع کاهش می دهد، حتی در افرادی که با چندین نوع دارو موفق نشده اند. محققان مطمئن نیستند که چرا؟

کاهش مصرف کربوهیدرات و افزایش مصرف چربی منجر به افزایش غلظت کتون در خون می شود.

از آنجا که MCT در روغن نارگیل به کبد شما منتقل می شود و به کتون تبدیل می شود ، متخصصان مراقبت های بهداشتی ممکن است از یک رژیم کتو اصلاح شده استفاده کنند که شامل MCT و مقدار زیادتری کربوهیدرات برای القای کتوز و کمک به درمان صرع باشد.

۷٫ ممکن است کلسترول HDL (خوب) را افزایش دهد

روغن نارگیل حاوی چربی های اشباع طبیعی است که باعث افزایش سطح کلسترول HDL (خوب) در بدن شما می شود. همچنین ممکن است به تبدیل کلسترول LDL (بد) به فرم مضر کمتر کمک کنند.

با افزایش HDL ، بسیاری از متخصصان معتقدند که روغن نارگیل ممکن است در مقایسه با بسیاری از چربی های دیگر ، سلامت قلب را تقویت کند.

در یک مطالعه بر روی ۴۰ زن، روغن نارگیل کلسترول کل و LDL (بد) را در حالی که HDL را افزایش دا، در مقایسه با روغن سویا کاهش داد.

مطالعه دیگری بر روی ۱۱۶ بزرگسال نشان داد که پیروی از یک برنامه غذایی شامل روغن نارگیل باعث افزایش سطح کلسترول HDL (خوب) در افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر می شود.

۸- ممکن است از پوست، مو و دندان های شما محافظت کند

روغن نارگیل کاربردهای زیادی دارد که هیچ ارتباطی با خوردن آن ندارد.

بسیاری از افراد برای بهبود سلامت و ظاهر پوست و موهای خود از آن برای اهداف آرایشی استفاده می کنند.

مطالعات نشان می دهد که روغن نارگیل می تواند میزان رطوبت پوست خشک را بهبود بخشد و علائم اگزما را کاهش دهد.

روغن نارگیل همچنین می تواند از آسیب مو محافظت کند. یک مطالعه نشان می دهد که ممکن است به عنوان ضد آفتاب ضعیف عمل کند و حدود ۲۰٪ از اشعه ماورا بنفش (UV) خورشید را مسدود کند.

کشیدن روغن که شامل چرخاندن روغن نارگیل در دهان شما مانند دهان شویه است، ممکن است برخی از باکتری های مضر دهان را از بین ببرد. این ممکن است سلامت دندان را بهبود بخشد و بوی بد دهان را کاهش دهد، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

۹٫ ممکن است عملکرد مغز را در بیماری آلزایمر تقویت کند

بیماری آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل است. معمولاً افراد مسن را درگیر می کند.

این شرایط توانایی مغز شما را در استفاده از گلوکز برای انرژی کاهش می دهد.

محققان پیشنهاد کرده اند که کتون ها می توانند یک منبع انرژی جایگزین برای این سلولهای مغزی سوf عملکرد فراهم کنند تا علائم بیماری آلزایمر را کاهش دهند.

نویسندگان یک تحقیق در سال ۲۰۰۶ گزارش کردند که MCT ها عملکرد مغز را در افرادی که اشکال خفیف تری از بیماری آلزایمر دارند بهبود می بخشد.

با این حال، تحقیقات هنوز مقدماتی است و هیچ مدرکی نشان نمی دهد که روغن نارگیل خود با این بیماری مقابله می کند.

ما در شرکت سورن شیمی سعی بر آن داریم که روغن نارگیل را با کیفیت عالی به مصزف کنندگان ارائه نماییم.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp