فرمول ساخت صابون گلیسیرینه در خانه

تاریخ انتشار : 2022/03/23
Rate this post
صابون و ساخت آن در منزل برای همه کمی ترسناک است، به ویژه اگر نیاز به دیریت مواد قلیایی داشته باشد. صابون گلیسیرین تنها نیاز به ذوب آن و قالب گیری مجدد دارد. به زمان زیادی نیاز نداردو کاری بسیار آسان و لذت بخش است. علاوه بر آن هدیه ای دلچسب برای دوستان و عزیزانتان است.

گلیسیرین چیست؟

گلیسیرین  از روغن های گیاهی به دست می آید و به طور طبیعی در محصولات تخمیر شده مانند آبجو، شراب و نان وجود دارد.

گلیسیرول به طور تصادفی در سال ۱۷۷۹ توسط یک شیمیدان سوئدی که مخلوط روغن زیتون را گرم می کرد، کشف شد. او چربی حاصل را به عنوان گلیسیرین شناسایی کرد. از قرن ۱۹، مردم از گلیسیرین برای تولید صابون استفاده کردند.

 

مراحل ساخت صابون با استفاده از پایه صابون

مرحله اول:

به اندازه لازم پایه صابون را جدا کرده و به قطعات کوچک تر برش دهید.

آن ها را در ظرف مقاوم به حرارت قرار دهید تا آب شود. شیشه را درون تابه ای با آب داغ قرار دهید تا گرم شود ، بعضی اوقات هم بزنید. وقتی ذوب شد، شیشه را از آب بیرون آورده و روی پارچه قرار دهید. در صورت تمایل چند قطره رنگ خوراکی مایع و یا میکا اضافه کنید. خوب هم بزنید. در صورت نیاز بیشتر اضافه کنید.

 

مرحله دوم:

بگذارید کمی خنک شود (اما دقت کنید که نبندد) بعد ، اسنشیال اویل مورد علاقه خود را اضافه کنید.(برای ۴ اونس ۲۴ قطره کفایت میکند)

نکته : اگر می خواهید صابون دست ساز را به طور طبیعی معطر کنید ، باید از اسنشیال اویل ها استفاده کنید. این اسانس های گل و گیاه بسیار معطر، طبیعی هستند اما باید در غلظت های مشخصی استفاده شوند. اگر بیش از حد استفاده کنید نه تنها آنها را هدر می دهید بلکه صابون هایتان می توانند باعث تحریک پوست شوند.

نکته دیگر: هر گیاه خشک را که تمایل دارید میتوانید اضافه کنید دقت کنید که حتما خشک شده و رطوبتی نداشته باشند.(تا ۱۰ درصد از فرمولاسیون کفایت میکند مثلا برای ۴ اونس حدود ۱۲ گرم کافی است)

 

مرحله سوم:

حالا صابون گلیسیرین خود را داخل قالب ها بریزید. اگر پایه بیش از سفت و یا چسبناک شد ، آن را دوباره ذوب کرده و هم بزنید. اجازه دهید قالب ها بمانند تا صابون کاملاً سرد شود.

 

مرحله چهارم :

وقتیصابون خنک شد ، از قالب خارج کنید. صابون را در کاغذ موم یا پلاستیک بپیچید. باید فوراً آن را بپیچید در غیر این صورت ممکن است رطوبت هوا را جمع کرده و عرق کند.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp